you are viewing a single comment's thread
view the rest of the comments
[–] 3 points 2 months ago* (last edited 2 months ago) (2 children)

That's needlessly complicated.

If you're folding the 2-ply, you only get 165 wipes. So divide 70 by 165 to get 0.42 cents a wipe

Now the 3-ply is 300 wipes, so divide 120 by 300 to get 0.40 cents a wipe

The cheap stuff is more expensive.

  • source
  • parent
  • hideshow 2 child comments