Lo mein (thelemmy.club)
submitted 5 months ago by [M] to c/cooking@lemmy.world
 

I went and got proper lo mein noodles. I had leftover fried chicken and used the wings for the protein.

I have one more bag of noodles. They are $2.99 for 8 ounces. I will not be buying them again. They are just a egg pasta. I'll make my own.

Cost per person $4 Cost of I make the noodles: something close to $2.50

you are viewing a single comment's thread
view the rest of the comments
[–] 1 point 5 months ago (2 children)

If you come to Vancouver any time you can do it on my budget

  • source
  • parent
  • hideshow 2 child comments